laupäev, 16. veebruar 2019

Näpunäide - kuidas lõnga lumega värvida

Ilmataat on aegajalt lahke ja jagab ilusat kerget lund, mis on talve parim abivahend lõnga värvimisel. Kuidas seda siis teha?
Hoiatusena ütlen, et varuge kannatust, sest lumega värvimine on üsna pikk protsess!
Võtan 2 tk 100g-st lõngavihti 4L poti kohta. Suurema poti puhul võib rohkem panna, aga arvestama peab, et siis jäävad alumised vihid toon toonis heledamad. Teen vihid äädikavees märjaks, pigistan suurema vee välja enne kui potti panen. Vihid panen ringselt üksteise otsa, võib ka panna U-kujuliselt või S-kujuliselt. Järgmisena panengi lõnga peale lume. Lund võiks olla ca lõnga kõrguselt, potti täitsa täis ei pane, siis sulab väga kaua.  Lumi peaks olema õhuliselt, ei soovita kinni patsutada, see pikendab veelgi sulamisprotsessi.  Lume peale raputan villasele lõngale mõeldud pulbervärvi. Mitut erinevat värvi panna? Oleneb, millist tulemust soovida. Esimeste lumega värvimise katsetuste puhul panin üsna mitu erinevat värvi ja need sulanduvad omavahel väga ära ja tulemus võib osutuda üsna imelikuks. Nii et viimastel kordadel olen kasutanud maksimum 3 erinevat tooni. Sellega ongi ettevalmistus tehtud ja algab ootamise protsess. Kui soovid protsessi kiirendada, pane potid sooja kohta, päris ahju ei soovita panna, lumi ongi mõeldud puhvriks,  et toimuks aeglane värvumine. Sulamine kestab minimaalselt 2-3 tundi, olenevalt palju lund olen pannud ja kui soe toas on.
1545223212043
Lõngaks Novita Nalle
Kui lumi on täiesti ära sulanud, jätkub värvi kinnitamise protsess ehk siis kuumutamine. Kontrolli, kas lõnga all vett on, oleneb, palju lund panid. Kui ei ole, siis lisa vett ja hapet (äädikas või sidrunhape). Mina kasutan kuumutamisprotsessi juures sidrunhapet, kuna see ei lõhna nii vängelt, äädika puhul on terve elamine seda lõhna täis. Mina panen nii: lõnga serva panen ca dessertlusika (kes ei tea, siis see on veidike väiksem, kui supilusikas) täie sidrunhapet ja sinna samasse valan ka vett. Vett panen nii palju, et lõnga keskelt on juba näha, aga kogu lõng vee all ei ole. Kuumutan keemiseni, siis võtan kuumust vähemaks ja kuumutan 15-30 minutit, lõng peaks selle ajaga veest värvi endasse imama, kui vesi veel värvine, siis läks ilmselt värvi lõnga koguse kohta palju.
Seejärel järgneb jahtumisprotsess, mille kiirendamiseks viin potid õue. Olenevalt külmakraadidest saab minimaalselt 45 minuti pärast juba lõngasid pesema hakata.
Peale pesemist järgneb kõige pikem ootamine-kuivamine. Igastahes järgmisel päeval peaks saama juba vardad sisse lüüa
Kust saada värve?
Vanad Orto värvid: vanaemade, vanatädide kapist, Osta.ee-st
Tänapäevased villase värvid:
e-poed: Pilvelambadkl24.ee (Karnaluks), Abakhan.eeWoolmint
Pilvelambad värve müüvad ka käsitööpoed, nt Tuuleluud Facebookis, Mirelle Käsitöö Rakveres Vaalakeskuses. Lõngavärve olen näinud ka Magaziini kauplustes.

2 kommentaari:

Mann ütles ...

Väga põnev! Mis ilusad värvid! Kutsub kohe vardaid haarama😊

Hanna ütles ...

aitäh dr Ellen mulle tehtud teene eest. Olen nii põnevil, sest mu üürnik on lõpuks minu kaheaastase üürilepingu ära tasunud. ta maksis raha ja nüüd pole teda minu majas. Ilma sinuta poleks ma temalt raha saanud. Andsin ta kohtusse, kuid talle anti võla tasumiseks kaua aega, kuid tänan teid, et panite ta selle lühikese ajaga ära tasuma. Luban ka edaspidi veebis ja kõikjal tunnistada teie võimsa töö kohta. Kui teil on mõni järgmistest probleemidest, võtke ühendust dr Elleniga WhatsAppi kaudu: +1(815)564-3618
E-post: ellenspellcaster@gmail.com
1) lõpetage truudusetus
2) pidevad võlgnikud
3) armastusloits
4) laenu ennetähtaegne tagastamine
5) lõpetada narkomaania
6) lahendus halva seksuaalse soorituse korral
7) lõpetada korduv abort
8) viljatuse lahendus
9) Edutamine töökohal
10) võimas võlusõrmus
11) Lõpetage lahutus
12) Too oma endine tagasi
13) Murdke kinnisidee
14) Naaske saatja maagia juurde
15) Kaitseloitsud
16) pereõnne loitsud
17) Loitsud loteriivõidu saamiseks
18) armastusloitsud geidele
19) Lesbi armastusloitsud Olenemata teie probleemidest, dr Ellen aitab teid.
WhatsApp: +1(815)564-3618
E-post: ellenspellcaster@gmail.com