laupäev, 15. juuli 2017

Vaegtöö lõpetamine keldri ümbruses

Daatum keldri seinal osutab 25 aasta tagusesse aega, mil Eesti Vabariik oli noor, meie noored, põnevil ja hakkamist täis. Nii valmis meilgi 1992. aastal suur kelder, mis paelahmakal paiknemise tõttu pidi jääma maapealseks. ka asundustalu pärisperemees oli kunagi just samalekohale keldri ehitamist plaaninud,kuid tööjäi katki paepinnase tõttu. Tol ajal pidiüks õige kelder ikka maakera sisse süvistatud saama.
Keldri ühel küljel sai mullavalli toestav kivitiib kenasti üles laotud, kuid teisel küljel sai nimetet tiib valmis alles selle suve hakul. Miks nii hilja? 
Aga sellepärast, et kelder oli siis aiast väljas sissesõidutee ja kartulipõllu vahel. Maja poolt vaadates jäi kõrge ploomihekk hoonet varjama. Seega - mis silmist, see meelest.
Siis aga ühel hetkel sai ploomiheki aeg läbi ja üllatus-üllatus, aia piir oli korrapealt nihkunud külatee servani. No mis sa teed või oled, aga kelder oli sellest peale osa meie aiast. Nii tuligi pikalt lohisenud mõisaköis lõpuks kokku kerida ning aastaid seisnud vaegtöö lõpuks valmis teha.