laupäev, 10. september 2016

Sügis sõuab, sügis jõuab... uutmoodi

Puhkus on möödas. Ei teinud selle kahe nädala sees mitte kopika eestki aiatööd. No ei teinud! Aga huvitaval kombel lillepeenrad kõige hullemad välja ei näegi. Eks see on see täiskasvanud peenarde eelis.

See-eest sai aga tublisti korilusega tegeletud ning palju hoidiseid tehtud. Isegi selliseid, mida eelmisel aastal ei teinud. Aga eks olnud siis ju ka üks peamistest hoidiste sööjaist kroonu leival.Õunasaak on hea ja kuna sai hangitud uus ja suurem mahlapress, siis viitsime ka mahla teha. Üks mahlategu on ilmselt veel ees, kui säilitusõunu hakkame kastidesse ladustama. Väieseid õunu pole mõtet lauaõunana säilitada.


"Veiniõun" on ilus õitsedes, õunu kandes ja mahlana. Üks ütlemata väärt õunapuu meil!


Kartulisaagiga võisime ka rahule jääda.


Nüüd veel hapukapsas vaja teha ning ongi vist valmis.


Tegelikult jõhvikale tahaks veel korra minna, aga see pole lihtne ettevõtmine, sest kummarduda ei saa hästi. Aga no katsuks hakkama saada. Kuidagimoodi.

Tundub, et alateadvus või siis kaitseingel on selle suure hoidistamise ralli juures ka mängus olnud. Õigupoolest nüüd takkajärgi mõeldes on endeid juba pikalt märgata olnud. Aasta algusest sai hakatud jõhkral säästurežiimil elama eesmärgiga kuidagimoodi ressursse koguda, et väikelaen ennetähtaegselt tagasi maksta ning sellega pääseda intresside maksmisest. Tundub, et vist isegi veab  välja...

Puhkuse lõpp oli juba lähedal ja imestasin, et keegi ei ole veel märku andnud uue kaubasaadetise kohale jõudmisest. Selle asemel tuli sõnum, et vaata oma postkasti. Eks sai siis vaadatud ja seal oli koondamisteade.... Venelased said aru, et Eestis äri ajades pole võimalik ratsa rikkaks saada ning kolivad oma kauba kodumaale tagasi. Meie aga jääme tühjade kätega.

Eks seda oli juba ammu arvata, aga et see nii järsku tuli, see oli ootamatu. Tegelikult olen juba pikalt porisenud, et ei tahaaaaaaa tööle minna. Nüüd on see siis käes. Tööle ei taha minna endiselt, aga kuidagi tuleb nahk toores hoida ning nüüd tuleb mõtlema hakata. Püstijala tööd ei tohi enam teha, laotööd ma pärast luumurdu nõrgaks jäänud käe pärast teha ei saa. Ainult istuv ja soovitavalt kodutöö oleks näidustatud. Kodutöö seepärast, et mul vana ja haige ämm hooldada.

Nüüd on aega oma tervise peale ka mõelda. Perearst ehmatas mu vererõhu näitude peale ära (enne koondamisteadet). Hoiatas igasuguste hullude asjade eest nagu insult ja infarkt ja me-ei-tea-mis-veel. Põlveröntgenist luges ka vähemalt kolm asja välja, mis talle ei meeldinud. Aga ortopeedile numbri saamine on..... ehh, pea võimatu. Siis leidis perearst veel miski häda, mille puhuks kirjutas spetsialisti juurde saatekirja. Sinna sain aja. Hää seegi.

Näis, kuidas elu edasi kulgema hakkab. Võtame päev korraga.

Elame veel.


13 kommentaari:

Eve Piibeleht ütles ...

Uudised pole just parimad, aga kui saatus ühe ukse kinni paneb, avaneb tavaliselt kuskil teine.
Sinu kudumid on nii imelised, et võib-olla nendega on võimalik elatist teenida, kuigi Eesti turg on liiga väike. Tee endale Etsy.com konto ja proovi seal müüa, tean päris mitut, kes niimoodi käsitööst elavadki ja sugugi mitte halvasti.

Mann ütles ...

Koondamisteated ei ole sugugi meeldivad, oleme meiegi kaasaga paar korda selle üle elanud. Tervis on muidugi kõige tähtsam. Töötukassast saab taotleda töötuskindlustusthüvitist koondamise või firma tegevuse lõppemise korral. Suvi purgis aitab talvel kõhtu täita kui ka meeleolu hoida.

Rahutu rahmeldaja ütles ...

Kõik on millekski vajalik, ju siis ongi nüüd aeg enda tervisele mõelda.

Milda ütles ...

Eks nende soovide täitumisega on keeruline värk. Tahad kodus olla ja tööle mitte minna, kes teab mis saatus annab Su soovile vastuseks. Koondamine on ilmselgelt parem kui miski raske tõbi. Jõudu Sulle!

Helve ütles ...

Oled usin, hakkaja ja tark naine. Ju siis ongi aeg tervise turgutuseks ja käsitööga elutamiseks. Jõudu ja jaksu Sulle!

Anonüümne ütles ...

Millise mahlapressi te hankisite ja kust ja mis hinnaga?

MUHEDIK ütles ...

Koondamine on kordades parem kui ise tervise pärast töölt ära tulla, saad ju mõnda aega veel raha. Aga endale elatud aeg on väärt ka pisut väiksemat sissetulekut, selle, mida kõigest hingest saada tahad, saad niikuinii.
Koduse hoidised on ka siis kulda väärt kui oleksid miljonär, puhtad ja oma maitse järgi tehtud.

Mariihen ütles ...

Kohalikule! Ostsime Hansaplantist. Maksis kõvasti üle 300 raha. Firmanime ei tea, pilti ei saa siia kommentaari lisada.

Mariihen ütles ...

Aitäh, sõbrad, heade sõnade eest! Loodan, et mingi lahenduse ikka leian. Aega mõtisklemiseks ju on.

Anonüümne ütles ...

Leiad, sina juba hätta ei jää :)

mustkaaren ütles ...

Kõik head nõuanded nii töötukassa kui talvevarude kohta on ära öeldud, soovin ainult jõudu ja lootust tervise ja eelarve paranemiseks.

Tsiil ütles ...

Vahel on hea, kui Titanicu peale ei jõua :)
Naudi kaunist sügist!

C'est moi ütles ...

Lootust ja päikesekilde, ilusat sügist ja uusi alguseid!