pühapäev, 30. oktoober 2011

Ehk tuleb seekord pehme talv?

Ilm on oktoobri lõpu kohta erakordselt mõnus ja soe. See asjaolu on pannud mõtteid mõlgutama saabuva talve üle. Mitte ei taha, et tuleb jälle selline külm ja lumerohke talv, nagu kaks viimast olid. See on maakoha tingimustes liiiiiga stressirohke katsumus!
Nüüd leidsin e-ajalehest artikli, mis annab veidike lootust, et ehk tänavu Talvetaat halastab...

Euroopa meteoroloogid ennustavad, et tänavune talv tuleb mõõduka lumega ning mitte nii külm kui mullune.....

AccuWeatheri meteoroloogide graafiku kohaselt jääb Eesti "normaalse lumesaju" piirkonda, mis tähendab, et esialgsete ennustuste kohaselt ei ole lumeuputust oodata. Ka temperatuurid jäävad keskmise piiresse ega lange ekstreemsusteni.
Poolas ja Venemaa lääneosas valitsevad valdavalt soojemad temperatuurid. Vanemmeteoroloog Alan Reppert hindab, et piirkonda on paaril korral oodata ilmselt ka lumetormi, mis peaks soojema ilma taas normaaltemperatuurideni viima.
Inglismaa, kus mullu tekitas lumi probleeme üle riigi, lepib sel talvel peamiselt vihmase ja lörtsise ilmaga. Oodatavalt on riigis temperatuurid veidi üle keskmise.
Suurem külm talve alguses
Meteoroloog Georg Muelleri sõnul on meil talve esimesel poolel (s.o november-detsember) oodata külmemaid ilmasid ehk – tali tuleb suure külmaga, kuid leebub uuel aastal. "Novembri esimene pool ja detsembri esimene pool võivad olla tavalisest külmemad," ütles ta Reutersile.
Jaanuarist edasi valitseb Euroopa põhjaosas sajurohke ja muutlik ilm keskmise piiresse jäävate kraadidega.
Mueller rõhutab, et tegu on üksnes esialgse prognoosiga, kuna detailselt on ilma võimalik ette ennustada vaid kahe nädala jagu.Ja ikkagi tahaks, et Eesti kohal oleks ka see "much above"...

1 kommentaar:

MUHEDIK ütles ...

Ilmaennustamine on mu meelest täielik müstika:) Alles siin lubati meile juba okt.lõpus külma ja lundki, aga võta näpust, valitsesid peaaegu suvised ilmad ja pikemad prognoosid on siiani küll lubanud enneolematult külma talve. Ma väga sooja talve küll ei igatseks, vaja on ikka, et mõned kahjurid ja haigusetekitajad ka oma otsa leiaksid ja lund taimetekkideks oleks ka hädasti vaja. Aga lühem võiks ta küll olla kui eelmistel aastatel.

Mina pole mingi ilmaennustaja, polegi tahtnud olla, aga vahetevahel tekivad mingid seosed kui viitsid märgata ja mu meelest on ka novembri lõpp veel suhteliselt soe.