laupäev, 14. mai 2011

Kasvuhoones, aias, põllul

Eelmisel nädalavahetusel üles seotud tomatitaimed on kenasti kasvanud. Lehekaenaldest tuleb juba võsusid näpistada.
Katse tulemus: Külmataluvuse testile saadetud tomatitaim on tegelikult kõige ilusam. Vot siis - polegi tarvis nii hullusti põdeda, et külm võtab taimed ära. Ei võta, kui just avamaale halla kätte ei istuta.

Hommikul sai Oru mõisa ees väikesel laadal käidud. Üks uus plaan kogub tuure (peas küll alles, aga kui algab puhkus, vot siis....) Sain laadalt mitmeid taimekesi. On seal kahte erinevat värvi madal iiris, kollane priimula, madalad laugud ja üks kõrgem lauk (säänseid tegelasi meil seni veel polnudki), siis üks teist-kolmat moodi meelespealill, kahte erinevat värvi liiliad (kollane ja punane), üks uhke õiega valge liilia, üks kukeharja pusake. Kõik see taimepere on praegu vette pistetud ja vaatame siis hiljem, kuhu nad maha kükitatakse. Kasvuhoones on kenasti üles tulnud ka kahte sorti padjandnelgi taimekesed. Ühe sordi pikeerimine on hetkel pooleli.

Kui eelmisel aastal panin kurgiseemned avamaale, idanes sellest pakist no enam-vähem iga neljas seeme. Nüüd külvasin kasvuhoonesse targu rohkem seemneid, et ehk siis midagi ikka üles tuleb. Kõik tulid üles: Või siis nii 95%. Nüüd tuleb vaadata, kuidas taimed hajutada. Tegelikult olen viimastel aastatel kasvuhoone mõlemas otsas peenra servad ära tallunud (justkui vahekäike ja teenindusala vähe oleks). Nüüd kaevasin need alad üles ja saame jälle ruumi juurde.

Hernes suvatseb väga halvasti idaneda. Ostsin laadalt seemneid juurde ja täitsin tühikuid peenras.

Kas kapitalistlikus ühiskonnas esineb defitsiiti? Esineb. Tippsibulat tuleb tikutulega taga ajada. "Bauhofist" veidi kasti põhjast õnnestus koukida, aga sellest jäi koletul kombel väheseks. Hädaga külvasin sibulaseemned maha. Näis, kuidas sibulamajandus õnnestub.

Kapsataimed koguvad kasvuhoone peenraservas väge. Kasti pikeeritud lillkapsas ja hiina kapsas on ka juba kenakesed. Kartulimaa serva jäi kapsastele ka ruumi. Taimede põllule istutamise aeg on veel ees. Seni las kasvavad klaasi all.

Kartul sai ka neljapäeval, 12. mail maha pandud. Täiesti sobiv aeg - toomingas õitseb. Ja toominga õitsemisega kaasneb ju enamasti ka toomingavilu. Ilm ongi na jahedavõitu. Ilm pilves, tuul pole märkimisväärne. Hommikul tibas 3-5 piiska peenikest uduvihmalaadset vett alla. Ei aita midagi - kus on kastmisvoolik?

Kommentaare ei ole: